Co zrobić żeby ubrania się nie elektryzowały?

W wielu przypadkach to właśnie nasze ubrania gromadzą ładunki elektrostatyczne, które powodują, że ubrania przylegają do ciała lub odczuwamy te małe wyładowania podczas kontaktu z innymi powierzchniami. Istnieje kilka prostych sztuczek na usuwanie energii statycznej z ubrań, które mogą przynieść nam rozwiązanie, którego szukamy, i sprawić, że nasze ubrania będą wygodniejsze w noszeniu.

Dlaczego ubrania się elektryzują?

W zimnych i suchych miesiącach codzienne czynności, takie jak dotykanie klamki od drzwi, włączanie światła czy dotykanie metalowej ramy samochodu, mogą powodować irytujące, ale nieszkodliwe porażenie prądem statycznym. Elektryczność statyczna, która jest wynikiem braku równowagi między ładunkami dodatnimi i ujemnymi, powstaje w wyniku braku równowagi ładunków spowodowanego pewnymi czynnościami, takimi jak szuranie stopami po wykładzinie dywanowej Przeciwieństwa się przyciągają, więc gdy sięgasz po klamkę, ujemny ładunek w twoim ciele nadal się gromadzi, aż do momentu, gdy pojawi się wystarczające napięcie, aby ładunek przeskoczył między twoją ręką a klamką w postaci iskry. Prawdopodobnie znasz ten problem, gdy Twoje sukienki, swetry i tym podobne rzeczy są naładowane elektrycznie. Sukienka nie leży już swobodnie, lecz przylega ściśle do ciała. To już przeszłość. Powiemy Ci, jak możesz zapobiec statycznemu naładowaniu ubrań za pomocą balsamu do ciała i lakieru do włosów! Naładowana statycznie odzież również może bardzo zaszkodzić. Za zjawiskiem naładowanej odzieży kryje się fizyka. W ubraniach z różnych powodów gromadzi się prąd elektryczny. Dziś możesz zapoznać się z super skutecznymi poradami, które chronią ubrania przed naładowaniem statycznym.

Skuteczne sposoby

Jeśli mamy czas na usunięcie elektryczności z ubrań, dobrym sposobem jest pranie ręczne lub, co jest znacznie łatwiejsze, krótki cykl w pralce. Dodanie płynu do zmiękczania tkanin sprawi, że tkaniny nie będą się elektryzować. Po wypraniu ubrań dobrym sposobem na usunięcie elektryczności może być ich wyciśnięcie i położenie do wyschnięcia w dość wilgotnym miejscu, np. w łazience lub pralni. Metal jest materiałem, który blokuje nagromadzone ładunki elektrostatyczne, więc wieszanie ubrań w taki sposób, aby stykały się z metalową powierzchnią lub przedmiotem, przyniesie dobre rezultaty. Istnieją też inne bardzo praktyczne sposoby na ograniczenie i wyeliminowanie elektryczności z prania. Jednym z nich jest spryskanie odzieży lakierem do włosów: przywróci to jej naturalny stan. Lakier do włosów należy nakładać z odległości jednego metra, aby nie dopuścić do poplamienia lub zniszczenia ubrań. Inną metodą, którą możemy zastosować, jest nałożenie na ciało balsamu nawilżającego tuż przed ubraniem się. Wilgoć zawarta w balsamie pomaga wyeliminować elektryczność z odzieży. Kupując ubrania, należy pamiętać, że lepiej jest wybierać tkaniny naturalne, takie jak bawełna, wełna lub len, które pochłaniają prąd i są bardziej odpowiednie niż materiały syntetyczne, które wytwarzają go w kontakcie z ciałem.

 

1 thought on “Co zrobić żeby ubrania się nie elektryzowały?”

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.