Terapia falą uderzeniową jest wysoce skuteczną opcją leczenia bólu ścięgien

Termin fala uderzeniowa odnosi się do mechanicznych fal ciśnienia. Terapia falą uderzeniową dostarcza impulsy energii do uszkodzonej tkanki miękkiej, aby skutecznie rozpocząć proces gojenia i zminimalizować ból. Jest nieinwazyjna i oferuje długotrwałe korzyści. Utrzymuje Cię w ruchu. Aktualne badania donoszą o wskaźnikach sukcesu pomiędzy 65% a 91% w redukcji bólu po 3-5 sesjach z ogólnym wskaźnikiem sukcesu pomiędzy 60% a 80% dla szeregu patologii ścięgien.

Korzyści z terapii falą uderzeniową

Redukuje ból – Radialna fala uderzeniowa może zmniejszyć ból spowodowany urazami tkanek miękkich, kości i stawów. Jest również bardzo skuteczna w leczeniu urazów sportowych i urazów związanych z nadwyrężeniem. Fala uderzeniowa działa poprzez odczulanie zakończeń nerwowych, co często daje natychmiastową ulgę w bólu.

Zwiększa przepływ krwi do obszaru – fale dźwiękowe stymulują przepływ krwi do obszaru i powodują niewielki stan zapalny. Ciało pracuje wtedy nad wyleczeniem tego stanu zapalnego, a robiąc to, stymuluje naprawę i odrastanie komórek. Uszkodzone tkanki zaczynają się naprawiać, a tym samym zmniejszać ból.

Wyzwolenie wzrostu nowych naczyń krwionośnych – Fale dźwiękowe z terapii falą uderzeniową powodują mikropęknięcia w naczyniach włosowatych, ścięgnach i kościach, co powoduje ekspresję czynników wzrostu. W rezultacie tętniczki są przebudowywane, stymulowane do wzrostu i powstają nowe. Zwiększa to suple krwi i dotlenienie danego obszaru oraz wspomaga szybsze gojenie.

Stymulacja produkcji kolagenu – Stymulacja kolagenu jest niezbędna do naprawy uszkodzonej tkanki.

Rozbijanie zwapniałych tkanek – Nagromadzenie wapnia jest często wynikiem mikro rozdarć lub urazów. Fale dźwiękowe z radialnej fali uderzeniowej pomagają rozbić zwapnioną tkankę, umożliwiając zwiększenie mobilności.

Szybka i łatwa – Każda sesja fali uderzeniowej trwa tylko około 15 minut i wymaga, abyś po prostu leżał spokojnie. Możesz potrzebować kilku sesji, aby wyleczyć uraz.

Podsumowanie

Czy cierpisz z powodu bólu biodra, który uniemożliwia Ci spanie na boku w nocy, który jest bolesny podczas stania lub chodzenia przez zbyt długi czas lub jest bolesny podczas chodzenia po pochyłościach lub schodach? A może ból pięty, który sprawia, że jesteś obolały i kulejący z samego rana, po wstaniu od biurka lub z samochodu po dojeździe do pracy lub dłuższym przebywaniu na nogach?

W fala uderzeniowa Łódź rozumiemy, że jeśli zdiagnozowano u Ciebie wyniszczający ból w biodrach lub piętach, poszukiwanie skutecznej i długotrwałej ulgi jest Twoim priorytetem. Nasi specjaliści od fizjoterapii mięśniowo-szkieletowej i sportowej, prowadzą regularne kliniki i oferują terapię falą uderzeniową dla pacjentów cierpiących na przewlekły ból pięt i bioder.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.