Masaż sportowy sposobem na przewlekły ból

Może być więcej rodzajów masażu niż zdajesz sobie sprawę – szwedzki, gorącymi kamieniami, aromaterapia i tkanka głęboka. Oprócz tych, inne rodzaje masażu to punkt spustowy, refleksologia, Shiatsu, tajski, prenatalny, dla par, krzesełkowy, sportowy i inne. Każdy rodzaj masażu wykorzystuje inne techniki ukierunkowane na inne grupy mięśniowe z różnymi celami.

Masaż sportowy jest nie tylko odpowiedni dla elitarnych lub konkurencyjnych sportowców, ale może przynieść korzyści ludziom, którzy po prostu chcą być tak aktywni fizycznie, jak to możliwe. Dla wszystkich na tym spektrum, masaż sportowy oferuje zwiększenie elastyczności, poprawę wydajności, zmniejszenie bólu, złagodzenie niepokoju i zmniejszenie napięcia mięśni. Masażysta sportowy, zajmując się całym ciałem, systematycznie manipuluje tkankami miękkimi i mięśniami ciała, które są zaangażowane w sport lub aktywność.

Masaż sportowy dla elitarnych sportowców

Elitarni sportowcy, którzy korzystają z masażu sportowego, często biorą udział w masażu bezpośrednio przed zawodami, czasami pomiędzy etapami lub startami w zawodach, a zazwyczaj bezpośrednio po zawodach – oprócz treningów i okresów po zawodach. Elitarny sportowiec może priorytetowo traktować wykonywanie masażu przez certyfikowanego masażystę sportowego. W Kanadzie masażyści sportowi uczestniczą w programie National Sports Massage Certification.

Masaż sportowy dla osób aktywnych rekreacyjnie

Osoby uprawiające rekreacyjną aktywność fizyczną bez wątpienia skorzystają z masażu u certyfikowanego masażysty sportowego, ale mogą również czerpać korzyści z masażu sportowego – uwolnienia od bólu, skurczów, bólu i napięcia mięśni – w rękach masażysty, który może nie być certyfikowany w tej specjalizacji. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w zawodach sportowych, masażysta pomoże Ci prowadzić aktywny fizycznie styl życia z najniższym możliwym ryzykiem kontuzji oraz z najszybszym i najpełniejszym powrotem do zdrowia po urazach, które jednak wystąpią.

Jakie są korzyści z masażu sportowego?

Masaż sportowy oferuje wiele korzyści dla sportowców i osób aktywnych w każdym wieku i na każdym poziomie aktywności. Chociaż każdy jest inny, badania nad masażem sportowym wykazały następujące korzyści:

Zwiększony zakres ruchu i elastyczność
Poprawa emocjonalnego i psychologicznego samopoczucia
masaże Łódź zapewniają zmniejszone napięcie mięśni i skurcze
Poprawa przepływu krwi i lepszy sen

Masaż sportowy może przynieść ulgę w bólu

Badania wykazały, że dobrze dobrany masaż może złagodzić ból w uszkodzonych mięśniach poprzez przekazywanie sygnałów przeciwzapalnych, zwiększyć wzrost mięśni, a nawet stymulować wzrost mitochondriów – części naszych komórek, które są odpowiedzialne za wytwarzanie energii z naszych składników odżywczych.

Manipulacja tkanek miękkich i mięśni często powoduje tkliwość, a nawet sztywność mięśni przez dzień lub dwa po sesji. Ta tkliwość i sztywność jest normalna i szybko ustępuje. Twój masażysta powie Ci, czego możesz się spodziewać. Jeśli jednak jesteś zaniepokojony odczuciami po masażu lub tym, jak długo one trwają, skontaktuj się z masażystą, aby uzyskać poradę.

Zrozumienie ograniczeń masażu sportowego

Powinieneś również wiedzieć, jakich korzyści masaż sportowy nie zapewnia. Oceniając potencjalnego masażystę sportowego, należy upewnić się, że osoba, z którą się konsultujesz, nie składa zbyt wielu obietnic, a Ty nie masz nierealistycznych oczekiwań. Masaż sportowy nie rozbija kwasu mlekowego, który gromadzi się w mięśniach i powoduje ich bolesność. Czas i zaprzestanie wysiłku lub aktywne techniki regeneracji rozkładają ten kwas mlekowy, a nie masaż.

 

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.