Za mało wiemy żeby nie skorzystać z business intelligence

Power BI jest to platforma analityczna umożliwiająca wyodrębnianie analiz i generowanie wniosków z danych. Dzięki usłudze Power BI możesz tworzyć interaktywne, angażujące i wydajne raporty. Praca na danych z Power BI to zupełnie inny wymiar. Dowodzą tego interaktywne pulpity nawigacyjne lub grafiki na podstawie danych z Excela, bazy danych SQL, hurtownie BI, dane w chmurze, interfejsy API, strony internetowe i wiele więcej.

Wizualna prezentacja danych

Korzystanie z Power BI przynosi rezultaty w postaci głębszego poznania danych. Potęguje to odkrywanie wniosków biznesowych w czasie rzeczywistym. Power BI posiada wiele gotowych wizualizacji oraz możliwość dostosowania istniejących lub wyboru spośród stale rosnącej biblioteki wbudowanych wizualizacji. Dostęp do anomaliów w czasie niemal rzeczywistym lub odnajdowanie takowych w historii, przekłada się na lepsze zarządzanie i dużo skuteczniejszy biznes. Użytkownicy biznesowi mogą stosować zaawansowane funkcje analityczne usługi Power BI do analizowania danych i dostarczania spostrzeżeń w całej organizacji na każdym szczeblu. Najważniejsze metryki i kluczowe wskaźniki wydajności na wyciągnięcie ręki.

Analityka na wyższym poziomie

Microsoft Power BI to zestaw zaawansowanych narzędzi analitycznych pomagających w uzyskaniu bezcennych spostrzeżeń i przekształcaniu danych w potężne agregaty, które mogą dostarczać pomysłów i przełomowych rozwiązań do celów biznesowych. Zaawansowana analityka w Power BI pozwala użytkownikom śledzić kluczowe parametry wydajności (KPI). Fenomen business intelligence jest co prawda ciężki do wdrożenia, jednak po trudach włożonych w jego popularyzację, wyniki możemy dostrzegać już w pierwszych tygodniach pracy z BI. Nie warto więc zwlekać z jego wdrożeniem. Agregaty danych jakie można zaangażować w Power BI dotyczą praktycznie wszystkich środowisk w każdym dziale.

Być przed konkurencją

Ponieważ ilość generowanych danych rośnie z dnia na dzień, zrozumienie tego postępowań klientów lub schematów rynkowych są naprawdę cennym insightem. Power BI to rozwiązanie szyte na miarę do wykonywania tej czynności i ułatwienia odnajdywania takich anomalii. Przeczytaj więcej: what does Power BI do

Data Science to dziedzina dynamicznie zmieniająca się. Power BI z kolei, wypracowało sobie niemałą renomę jako narzędzie do podejmowania decyzji. Bez wątpienia, każda organizacja wymaga Business Intelligence. Mądre zarządzanie jest łatwiejsze, gdy dodamy do tego szereg twardych faktów na podstawie danych. Niektóre korporacje nadal nie posiadają analityków danych. Analiza biznesowa na arenie międzynarodowej jest ekstremalnie ważna. Oznacza to, że usługa Power BI zawsze będzie umiejętnością „high demand”.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.