Owijarka do palet – dlaczego warto ją mieć w swojej firmie?

Owijarka do palet stanowi ważne narzędzie dla zautomatyzowanego procesu pakowania różnego rodzaju ładunków. Dzięki niej możemy automatycznie i błyskawicznie owijać towary za pomocą folii stretch. Wyróżnia się dwa sposoby owijania: obracając ładunek na stole obrotowym albo poprzez obracanie wózka z folią dookoła palety z ładunkiem. Co warto wiedzieć o owijarce do palet i dlaczego warto mieć ją w swojej firmie? Odpowiadamy w poniższym artykule!

Owijarka do palet – jak wybrać najlepszą?

Zanim wybierzemy odpowiednią owijarkę do palet, warto sprawdzić kilka dostępnych na rynku parametrów poszczególnych urządzeń. W pierwszej kolejności zwróćmy uwagę na nośność i wielkość stołu obrotowego. Niektóre owijarki wyposażono też w podstawę ułatwiającą podjazd wózka wizgłowego – finalnie maszyna ma spód w kształcie litery E. Jest to jednocześnie jedna z najbardziej polecanych opcji.

Nie bez znaczenia jest też głowica owijarki do palet, która odpowiada za sposób, w jaki pakowane są ładunki. Dostępne są więc głowice:

  • z ręcznym hamulcem stretcha,
  • z hamulcem elektromagnetycznym,
  • głowica jednosilnikowa,
  • głowica dwusilnikowa.

Jeśli więc planujemy zakup urządzenia do swojego przedsiębiorstwa, weźmy pod uwagę kilka aspektów. W razie wątpliwości możemy zwrócić się do specjalisty, ponieważ jest to dość duża inwestycja.

Owijarka do palet – korzyści

Urządzenie to pozwala na szybkie, dokładne i przede wszystkim bezpieczne pakowanie towarów. To szczególnie ważne w przypadku dużych przedsiębiorstw – urządzenie pomoże w poprawie wydajności procesów magazynowych oraz znacznie obniży finalny koszt pakowania. Podstawową funkcją owijarki jest zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa towaru w transporcie i magazynowaniu. Używając owijarki, możemy zabezpieczyć palety przed:

  • zabrudzeniami,
  • niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych, deszczu, wilgoci, pary wodnej, śniegu, wiatru,
  • uszkodzeniem ładunku poprzez rozsypanie się zawartości palety,

Urządzenie jest przydatne nie tylko w firmach, gdzie nie ma możliwości zainstalowania linii pakującej, ale też większych przedsiębiorstwach, gdzie stosuje się zaawansowane systemy do pakowania.

Kiedy wybrać automatyczną, a kiedy półautomatyczną owijarkę?

Najlepiej wybrać półautomatyczną owijarkę do palet w przypadku niewielkich zakładów, gdzie nie ma możliwości (lub też konieczności) wdrożenia rozbudowanych i w pełni zautomatyzowanych systemów do pakowania. Duże przedsiębiorstwa natomiast najczęściej wybierają automatyczne owijarki. Te urządzenia pozwalają na maksymalnie wydajną produkcję, znacznie zwiększając ilość pakowanych ładunków.

Urządzenie w pełni automatyczne spełni też potrzeby firm, gdzie pakowane są towary o dużej masie. Zagwarantuje pakowanym produktom bezpieczeństwo podczas załadunku oraz transportu. Owijarka automatyczna to najwyższa precyzja, ale nie tylko. Niektóre z nich posiadają funkcję automatycznego podawania i obcinania folii. Dostosowują się też do wielkości ładunku, rozciągając folię stretch w odpowiedni i optymalny sposób. To rozwiązanie jest wyjątkowo nowoczesne i praktyczne. Przede wszystkim umożliwia wielu zakładom znaczną poprawę wydajności i oszczędność na materiałach.

Nie zapominajmy jednak, że wybór odpowiedniej owijarki do palet najlepiej dobrze przemyśleć. Wskazana jest też konsultacja ze specjalistą, który zna się na tych urządzeniach. W przypadku mniejszych magazynów i hal nie jest to konieczne, ale jeśli zależy nam na znacznym zoptymalizowaniu pracy i zasobów, nie wahajmy się zasięgnąć fachowej pomocy!

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.