Ile dać pieniędzy na różne imprezy okolicznościowe?

Maj i czerwiec to miesiące, w których najczęściej występują komunie, chrzty oraz bierzmowania. Dobrze jest zatem wiedzieć, jak się przygotować finansowo na taką uroczystość, gdy idziemy jako gość.

Ile wypada dać do koperty na chrzest, komunię czy bierzmowanie?

Ile dać pieniędzy na chrzest, komunię a ile na bierzmowanie? – to pytanie zadają sobie goście, którzy wybierają się w tym roku na takie imprezy. Dlatego, gdy idziemy, jako goście, to dobrze jest mieć przygotowane, chociaż od dwustu do pięciuset złotych w kopercie, jeśli nie jesteśmy chrzestnymi. Dobrze jest też dodać do tego jakąś pamiątkę na chrzciny, którą dziecko będzie mogło zobaczyć, jak podrośnie. Jeśli natomiast idziemy na chrzest, jako chrzestni to dobrze jest przygotować tak, by rodzice mogli kupić dziecku najpotrzebniejsze rzeczy. Wtedy dobrze jest dać w kopercie około tysiąca złotych. Taka sama sytuacja jest, gdy idzie się na komunię oraz bierzmowanie. Ze względu na bierzmowanie, kiedy dziecko jest już nastolatkiem, może mieć więcej swoich potrzeb, to kwota może być nieco większa od tysiąca złotych. Warto jednak zaznaczyć, że najlepiej jest dawać do koperty tyle pieniędzy na, ile jest nas stać. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że damy wystarczająco, a dziecko nie będzie pokrzywdzone.

Czy można dać coś jeszcze oprócz pieniędzy na takie uroczystości?

Oprócz pieniędzy dobrze jest też podarować dziecku pamiątkę, do której będzie mogło w późniejszym czasie powrócić. Można również podarować różnego rodzaju kartki okolicznościowe oraz bombonierki. Dzięki temu dziecko będzie miało prezent, który będzie mogło trzymać u siebie w pokoju. Warto też postawić na takie kartki okolicznościowe lub pudełeczka, do których od razu można włożyć daną kwotę pieniędzy. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, gdyż mamy pewność, że nasze podarunki się nie zgubią w trakcie uroczystości oraz późniejszej imprezy na sali. Gdy jest to bierzmowanie, to można również pomyśleć nad jakimiś ekstremalnymi podarunkami, które nastolatek będzie mógł wykorzystać. Mogą to być bilety na lot balonem, motolotnią czy też na rajd samochodowy, w zależności od tego, co dane dziecko lubi.

Podarunki na chrzciny, komunię oraz bierzmowanie mogą się różnić między sobą w zależności od tego, jaki mamy status. Dobrze jest jednak pamiętać, by nie dawać więcej, niż jesteśmy w stanie przeznaczyć. Ma to ogromne znaczenie, zwłaszcza wtedy, kiedy mamy kilka takich imprez okolicznościowych w ciągu roku. Dobrze jest też wcześniej zaplanować takie wydatki, by nie było zaskoczenia

 

1 thought on “Ile dać pieniędzy na różne imprezy okolicznościowe?”

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.