Co robić, gdy ma się do czynienia z wyciekiem wodnym?

W obiektach mieszkalnych lub przemysłowych dochodzi czasem do różnego rodzaju usterek. O ile niektóre z nich nie są poważne i można sobie poradzić z problemem samodzielnie,  o tyle inne, bardziej groźne awarie mogą stanowić realne zagrożenie dla mieszkańców bądź użytkowników danego budynku. Pod stałym nadzorem i obserwacją powinny być sieci oraz instalacje wodne, kanalizacyjne czy gazowe. Niestety, często to rażące zaniedbania dotyczące braku profilaktycznych kontroli powodują problemy, które mogą doprowadzić do tragedii. Co zrobić, gdy zostanie odkryte niepokojące źródło wycieku wody lub ktoś chce sprawdzić, czy do żadnego nieuprawnionego wycieku nie doszło? Podpowiadamy!

Dlaczego wycieki wodne są niebezpieczne?

Woda jest stałym elementem wielu instalacji, lecz nie zawsze jej obecność poza rurociągiem jest wskazana. Przyczyną wycieku może być zbyt stary system, który należałoby wymienić na nowy lub uszkodzenia mechaniczne. Skutkiem wycieków wody w domu może być nadmierna wilgoć, a w konsekwencji powstawanie grzybów i pleśni, które są nie tylko nieestetyczne, ale mogą także powodować pogorszenie stanu zdrowia wszystkich osób przebywających w budynku. Ponadto, obecność ukrytych przecieków powoduje łuszczenie się farb czy korozję metali, a także przybywanie insektów do przestrzeni mieszkalnych. Obecność wody jest również niewskazana w pobliżu przewodów i kontaktów, gdzie mogłoby dojść do zwarcia. Wczesne wykrycie pęknięć rur i przedostawania się cieków wodnych w miejscach, gdzie być ich nie powinno, może zapobiec wielu przykrym sytuacjom.

Jakie działanie wdrożyć w razie wycieku wody?

Jeśli ktoś na własną rękę wykryje wyciek wodny z instalacji, powinien przede wszystkim zachować zimną krew. Przed wezwaniem specjalistycznej pomocy, należy zabezpieczyć to newralgiczne miejsce. Można powycierać delikatnie nagromadzoną ciecz, a następnie podłożyć miskę lub inne naczynie, jeśli fizycznie istnieje taka możliwość. Czasem, gdy widoczne są w domu drobne pęknięcia w rurach, mieszkańcy próbują je na własną ręką uszczelniać, zaklejając taśmą izolacyjną, gumą, gwintami lub silikonem. Zazwyczaj są to działania, które pomogą tylko doraźnie. Poza tym, przeciętni użytkownicy nie posiadają specjalistycznego sprzętu, który pomoże znaleźć ukryte miejsce wycieków, które czasem jest bardzo dobrze zakamuflowane. Dlatego lokalizacja wycieków wody powinna być wykonywana wyłącznie przez fachowców.

Profesjonalne lokalizowanie wycieków

Polecamy swe usługi w zakresie kompleksowego wykrywania wycieków wodnych w konstrukcjach kanalizacyjnych, ciepłowniczych, gazowych czy wodociągowych na terenie całej Polski. Działamy szybko i sprawnie, zwłaszcza tam, gdzie zagrożone może być czyjeś zdrowie, lub życie. Dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem do wykrywania wyciekającej wody, który pozwala nam błyskawicznie zlokalizować wadliwą strukturę, aby możliwe było dokonanie niezbędnych napraw. Lokalizacja wycieków wody odbywa się na najwyższym poziomie, nawet w terenie oraz w miejscach problematycznych, jak piwnice, garaże, składziki czy magazyny. Zapraszamy do współpracy każdego, kto chce w prawidłowy sposób korzystać z instalacji zamontowanych w swoi najbliższym otoczeniu.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.