Konto osobiste – jak wybrać korzystnie?

W dzisiejszych czasach trudno jest sobie wyobrazić normalne funkcjonowanie bez rachunku bankowego. Dziś to już nie tylko standard, ale i konieczność. Trzeba jednak przyznać, za liczba ofert bankowych na rynku jest ogromna. To sprawia, że wybór konkretnego rachunku osobistego nie jest wcale taki prosty, jak mogliby to się wydawać. Warto zatem wiedzieć, czym się kierować wybierając rachunek bankowy.

O czym trzeba wiedzieć, wybierając konto bankowe?

Konto osobiste to podstawowy produkt finansowy oferowany przez banki. Bez jego posiadania trudno jest dziś sobie wyobrazić normalne funkcjonowanie. To właśnie na rachunek osobisty najczęściej wpływa dziś comiesięczna pensja. Dodatkowo konto umożliwia korzystanie z katy oraz realizację zakupów online. Jak jednak wspomniano, ofert kont bankowych jest wiele. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać dla siebie tę najkorzystniejszą. Uwagę zwrócić należy zatem na kilka istotnych kwestii.

Jakie opłaty za prowadzenie rachunku bankowego?

Jedną z kluczowych kwestii, jaką należy mieć na uwadze, wybierając konto osobiste, jest wysokość opłat za jego prowadzenie. Warto podkreślić, że wiele banków z takich opłat już dawno zrezygnowało. Nie dotyczy to jednak wszystkich podmiotów bankowych. Często banki oferują co prawda darmowe rachunki osobiste, jednak wiąże się to ze spełnieniem określonych warunków. Przykładem może być tu minimalny miesięcy wpływ środków na rachunek bądź konieczność wykonania określonej liczby transakcji na rachunku. W ocenie ofert bankowych pod kątem opłat za prowadzenie rachunku pomoc może ranking kont osobistych. Wiele takich rankingów znaleźć można w sieci.

Jaka karta debetowa?

Dziś niemal zawsze z założeniem rachunku bankowego wiąże się otrzymanie karty debetowej. Dzięki niej można płacić za zakupy w sklepach oraz wybierać gotówkę w bankomatach. Ważne jest, aby zawsze dokładnie przeanalizować warunki, na jakich możliwe będzie korzystanie z karty. W tym przypadku sytuacja wygląda bardzo podobnie jak w przypadku opłat za prowadzenie rachunku. Wiele banków oferuje darmowe korzystanie z karty, jednak często pod pewnymi warunkami. Najczęściej takim warunkiem jest wykonanie w miesiącu płatności kartą za określoną minimalną wartość. Ważne jest również, aby sprawdzić, jak wygląda sytuacja z wypłatą środków z bankomatu. Czy jest ona darmowa, czy jednak bank pobiera prowizję od takiej wypłaty?

Oprócz rachunków osobistych banki oferują także konta firmowe. Jakie konto firmowe wybrać? Pod tym względem również należy porównać różne oferty bankowe i sprawdzić, z jakimi opłatami będzie się wiązało posiadanie konta firmowego w danym banku.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.