Sprawność fizyczna jest bardzo ważna dla każdego człowieka. Potrzebujemy jej do wykonywania codziennych czynności. Czasami na wskutek wypadku zostaje utracona, wtedy ważne jest, aby lekarz dobrał do pacjenta odpowiednią rehabilitację, która przywróci mu sprawność.
Dlaczego rehabilitacja jest tak ważna?
Dzięki niej można skutecznie zmniejszyć skutki wielu schorzeń zarówno ostrych jak i przewlekłych. Rehabilitacja świetnie radzi sobie w zmniejszaniu bólu czy zapobiega powikłaniom związanym z operacjami. Dzięki niej można również zminimalizować niepełnosprawność, powstrzymać w dalszym rozwoju choroby układu krążenia a także jest przydatna w nowotworach i cukrzycy.
Rehabilitacja jest skierowana nie tylko dla osób, które borykają się z utratą sprawności. Może być również traktowana jako standardowa usługa zdrowotna o czym świadczy fmclodz.pl. Najlepsi specjaliści są zgodni – rehabilitacja jest dl każdego, kto tego potrzebuje i nie jest jedynie luksusową usługą, na którą stać niewielu. Warto połączyć rehabilitację wraz z masażem w momencie, gdy inne formy leczenia zawiodą.
Kto korzysta z rehabilitacji?
Na całym świecie 2,5 miliarda osób korzysta codziennie z zabiegów rehabilitacyjnych . Wraz z trybem życia, odżywiania i chorób potrzeba zabiegów rehabilitacji będzie cały czas wzrastała. Ludzie pracują coraz ciężej, siedzą w pracy w niewygodnych pozycjach a po pracy nie mają już siły aby zająć się sportem. To może powodować schorzenia kręgosłupa, dolnych i górnych kończyn oraz schorzenia kręgów szyjnych. Jest to niepokojące. Mimo tego długość życia człowieka stopniowo się wydłuża. Szacuje się, że do 2055 roku liczba osób po 70 roku życia znacząco się podwoi. Wydłuża się również długość życia osób, które chorują na choroby przewlekłe takie jak rak, cukrzyca, udar…
Kiedy efekty po rehabilitacji?
Efekty dzięki rehabilitacji to długa droga. Zanim pacjent zobaczy pierwsze zadowalające efekty musi upłynąć trochę czasu. Ważna jest więc cierpliwość i determinacja. Jeśli chodzi o urazy kończyn takie jak naciągnięcia i naderwania efekty są dużo szybsze. Warto jednak pamiętać, że dziś powrót do pełni zdrowia po zabiegu czy wypadku trwa o wiele krócej i wynika to nie tylko z postępu medycyny czy też technologii ale również zaangażowaniu rehabilitantów. Jeszcze niedawno przyjmowało się, że osoby po wypadkach muszą leżeć bezczynnie. To błąd. Trzeba wiele pracy, wysiłku i zaangażowania aby przywrócić dawną sprawność. Dzięki rehabilitacji efekty będą zauważalne w szybszym tempie.