Fala uderzeniowa w rehabilitacji – wskazania do zabiegów i rezultaty

Istnieją różne nieinwazyjne formy rehabilitacji, które wykorzystują nowoczesne technologie. Jedną z nich jest terapia falą uderzeniową wytwarzaną mechanicznie przez profesjonalny sprzęt medyczny. Zabieg jest bezbolesny i przynosi szybkie efekty. Zastosowanie fali uderzeniowej w leczeniu schorzeń stale się poszerza, a terapia zdobywa w naszym kraju coraz większą popularność. Na czym opiera się jej skuteczność i kto może się na nią zdecydować?

Fala uderzeniowa – zasady działania i efekty zabiegu

Fala uderzeniowa wykorzystywana podczas terapii to w rzeczywistości fala akustyczna o niewielkiej częstotliwości. Wytwarza się podczas gwałtownego wzrostu ciśnienia. Głowica aparatury, w której powstaje fala, kierowana jest bezpośrednio na miejsce będące przyczyną bólu. Dzięki takiemu skupionemu działaniu fala przenika przez skórę pacjenta tuż po przyłożeniu urządzenia do ciała. Gwałtowny impuls pobudza tkankę do regeneracji, usprawniając krążenie krwi i stymulując metabolizm. W rezultacie obolały obszar na ciele szybciej zdrowieje. Oprócz działania przeciwbólowego, terapia falą uderzeniową zwiększa produkcję kolagenu, działa przeciwzapalnie i odprężająco. Jedna sesja trwa około 5-10 minut, a efekty często są odczuwalne już po pierwszym zabiegu. W celu uzyskania satysfakcjonujących rezultatów należy wykonać serię zabiegów. Ich ilość, częstotliwość, intensywność i głębokość penetracji fal jest dobierana indywidualnie dla każdego pacjenta. Profesjonalne zabiegi falą uderzeniową oferuje centrum medyczne pod tym adresem: https://uderzeniowafala.pl/.

Kiedy warto zdecydować się na terapię falą uderzeniową?

Terapia z wykorzystaniem fal uderzeniowych stosowana jest przede wszystkim w leczeniu przewlekłego bólu mięśni i stawów, a także wiązadeł, kości i torebek stawowych. Nieraz wykorzystuje się ją w celu przyspieszenia rekonwalescencji po urazach. Co więcej, zabiegi falą uderzeniową mogą wpłynąć na poprawę wyglądu skóry poprzez redukcję cellulitu na brzuchu, udach czy pośladkach, a także spłycenie blizn i rozstępów.

Jakie są najczęstsze wskazania do terapii?

  • bóle kręgosłupa,
  • łokieć tenisisty i golfisty,
  • zapalenie ścięgna Achillesa,
  • zmiany zwyrodnieniowe nadgarstka,
  • haluksy,
  • ostrogi piętowe,
  • przeciążenie narządu ruchu,
  • wadliwy zrost kostny,
  • entezopatia,
  • tendopatia.

Głównym powodem, dla którego pacjenci decydują się na terapię falą uderzeniową, jest chęć zniwelowania bólu. Do zalet tego rodzaju rehabilitacji można zaliczyć fakt, że istnieje znikome ryzyko wystąpienia skutków ubocznych, a efekty są odczuwalne szybko i długo się utrzymują.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.